Ливърпул спечели Къмюнити Шийлд за първи път от 2006 г., след

...

Ливърпул спечели Къмюнити Шийлд за първи път от 2006 г

Ливърпул спечели " Къмюнити Шийлд " за първи път от 2006 година, откакто победи Манчестър Сити с 3:1 на " Кинг Пауър Стейдиъм " в Лестър. Новите нападатели на двата отбора Ерлинг Холанд и Дарвин Нунес дебютираха. Норвежецът бе титуляр и направи два огромни пропуща, а уругваецът влезе като запаса, само че създаде дузпа и се разписа в края на срещата, предава Спортал.

Трент Александър-Арнолд откри резултата в 21-ата минута, а влезлият като резерва Хулиан Алварес изравни в 70-ата минута. Седем минути преди края Мохамед Салах се разписа от дузпа. В добавеното време Дарвин Нунес ознаменува дебюта си с гол. " Къмюнити Шийлд " беше единственият сериозен трофей, който Ливърпул не беше печелил, откогато Юрген Клоп е на " Анфийлд ". Мърсисайдци към този момент са печелили шампионата 16 пъти.

Източник: petel.bg